Naše další projekty

EnviWeb.cz
ZmapujTo.cz - mapování černých skládek
Ekologove.cz
EnviMarket.cz
stat
Přeskočit navigaci

Nabídka výrobků v kategorii Podlahové krytiny, betony
Položek celkem: 6

Artoleum

Ilustrační obrázek

Artoleum

Artoleum® je jedinečné, stejně jako svět, který nás obklopuje: svět barev a vzorů, svět krásy a hravosti, kontrastů a nečekaných kombinací. Svět zázraků.

Artoleum® je přírodní linoleum s unikátním, nezamněnitelým designem, které nabízí pouze společnost Forbo. Jedinečné díky své přírodní struktuře a široké škále barev a vzorů. Jedinečné, protože když se přiblížíte – „zoom in“ uvidíte vzory takové, jaké jsou – výrazné, ještě vytříbenější a s bohatou strukturou. Jedinečné, protože když se vzdálíte, vzory se smíchají při zachování svého charakteristického dojmu.

Nekonečné možnosti, které trvají Artoleum® je vyrobeno z obnovitelných zdrojů, které zahrnují lněný olej, pryskyřici, dřevitou moučku, jutu, vápenec a přírodní pigmenty. Toto je tajemstvím jeho osvědčené trvalosti. Protože barvy plně procházejí tímto homogenním materiálem, nikdy nemohou zaniknout. Navíc zdokonalená povrchová úprava materiálu Artoleum® Topshield chrání proti známkám otěru a nahromaděným nečistotám. Artoleum® je také biologicky rozložitelné, což zajišťuje, že Artoleum® nepoškodí to, co inspirovalo jeho vznik: svět kolem nás.

Artoleum® se skládá ze tří designových řad a je ideální pro použití v rozmanitých komerčních oblastech. Každá řada má svůj vlastní motiv a příběh. Prisma je inspirována vlastnostmi spektrálního rozkladu světla a skládá se ze dvou skupin vzorů. Mineral čerpá inspiraci z rozmanitosti a bohatství přírodního kamene. Graphic (tady udělat odkaz na table vzory níže, jako tomu bylo u staré kolekce) je nadčasová klasika, jejíž elegantní vzhled je inspirován černobílou litografií a rytinou. Artoleum® je dokonalá podlahová krytina pro každého, kdo hledá zvláštní atmosféru, ať už je atmosférou cokoliv. Přeměňte nudnou kancelář v inspirující prostředí. Proměňte obchod nebo restauraci v nezapomenutelný zážitek. Přineste do školy barvy. Zvýrazněte pocit klidu a opětovné jistoty v nemocnici nebo lékařském středisku.

Cena na dotaz Výrobek dodává firma:Forbo s.r.o.
Detail výrobku »»
Artoleum® je jedinečné, stejně jako svět, který nás obklopuje: svět barev a vzorů, svět krásy a hravosti, kontrastů ...
Cena na dotaz
Detail výrobku »»

Korkova plovouci podlaha

Ilustrační obrázek

Korkova plovouci podlaha

Nová generace přírodních podlah

Cena na dotaz Výrobek dodává firma:Podlahařství TROPY
Detail výrobku »»
Nová generace přírodních podlah ...
Cena na dotaz
Detail výrobku »»

Korková plovoucí podlaha STANDARD, přírodní, UNICLICK

Ilustrační obrázek

Korková plovoucí podlaha STANDARD, přírodní, UNICLICK

910x300x10,5mm
balení (1,64m2) - 1.362,50 Kč (831,81Kč/m2) - 6 desek v balení

Cena 832,-Kč s DPH Výrobek dodává firma:Korek Jelínek, spol. s.r.o.
Detail výrobku »»
910x300x10,5mm balení (1,64m2) - 1.362,50 Kč (831,81Kč/m2) - 6 desek v balení...
Cena 832,-Kč s DPH
Detail výrobku »»

Korková podlaha RIO, přírodní

Ilustrační obrázek

Korková podlaha RIO, přírodní

300x300x4mm
m2 - 1.318,29 Kč - 11 desek v balení

Cena 1.332,-Kč s DPH Výrobek dodává firma:Korek Jelínek, spol. s.r.o.
Detail výrobku »»
300x300x4mm m2 - 1.318,29 Kč - 11 desek v balení ...
Cena 1.332,-Kč s DPH
Detail výrobku »»

Marmoleum real

Ilustrační obrázek

Marmoleum real

Forbo Linoleum je vyráběno z prakticky nevyčerpatelných zdrojů surovin. Vzhledem k tomu, že se jedná o 100% přírodní produkt, je biologicky odbouratelné a nenarušuje tak životní prostředí.

Marmoleum® je vyráběno z obnovitelných přírodních materiálů: lněný olej, pryskyřice, dřevitá moučka, vápenec, přírodní pigmenty a juta..

Lněný olej

Lněný olej, který je získáván lisováním lněných zrn, je nejdůležitejěší surovinou při výrobě linolea (rovněž propůjčuje linoleu i název). Během let se lněný olej používal mnoha způsoby, od vaření až po použití pří léčení dýchacích obtíží. Jeho léčivé vlastnosti přinášeli rychlou úlevu lidem trpícím nachlazení nebo dušností.

Dřevitá moučka

Dřevitá moučka je používána pro svoji unikátní schopnost vázat na sebe pigmenty, to dodává našim linoleovým produktům jejich nádherné barvy a zajišťuje jejich dlouhotrvající barevnou stálost.

Dřevo pochází z evropských regulovaných lesních ploch, na nichž je každý pokácený strom nahrazen novou výsadbou.

Pryskyřice

Pryskyřice, která je získávána z borovic metodou, která neškodí jejich růstu, poskytuje pojidlo linolea. Společně s lněným olejem dává pryskyřice linoleu jeho jedinečnou kombinaci síly a flexibility.

Vápenec

Vápenec se vyskytuje všude ve světě v téměř nevyčerpatelných množstvích. Velmi jemně mletý vápenec je cennou surovinou pro přírodní linolea Marmoleum® a Artoleum®.

Pigmenty

Ekologicky šetrné pigmenty propůjčují nádherné a živoucí barvy našim linoleím a nikterak naškodí životnímu prostředí, protože neobsahují olovo ani kadmium.

Juta

Juta, která je upředená z vláken rostliny juty z Indie a Bangladéše, je preferovanou podkladovou látkou našich produktů pro svůj přírodní původ. Nehledě k faktu, že existují velké obnovitelné zásoby.
Proces výroby podlahoviny Marmoleum®

Hlavní složka – lněný olej – se extrahuje ze lnu a rozpouští se s borovicovou pryskyřicí. Potom se přidá dřevitá moučka získaná ze dřeva, které vyrostlo v obnovitelných lesích, čímž se výrobku dodá plnivo a zároveň se zlepší nádherné barvy vytvořené ekologicky šetrnými barvivy. Také používáme vápenec k vytvoření jemné struktury a jutu pro rub podlahoviny.

Tak dlouho, jak bude slunce zářit a déšť padat z nebes, bude Forbo moci vyrábět své Marmoleum®.
Marmoleum® přispívá k lepšímu životnímu prostředí Z ekologického hlediska je Marmoleum® upřednostňovaná podlahová krytina. Je zcela biologicky rozložitelné, neboť je vyrobeno z lněného oleje, přírodní pryskyřice, dřevité moučky, vápence, pigmentů (barviv) a juty.

Hodnocení životního cyklu
Nejlepším způsobem jak změřit dopad podlahových krytin na životní prostředí je vytvořit samostatné Hodnocení životního cyklu (Life Cycle Assessment LCA). LCA používáme k zmapování vlivu našich produktů na životní prostředí od počátku do konce životnosti podlahové krytiny. Marmoleum® si v LCA vede výjimečně dobře. Příroda nám poskytuje obnovitelné suroviny, jejichž sklizeň, těžba a zpracování vyžaduje překvapivě málo energie. Rostliny a stromy, které poskytují suroviny na výrobu linoleí, zároveň produkují kyslík a tím pomáhají snížit hladinu kysličníku uhličitého v atmosféře.

Přírodní původ surovin, ze kterých je Marmoleum® vyrobeno, je předurčuje k použití ve zdravotnictví a tam, kde je nutné vyhnout se nepříznivým reakcím lidského organismu na chemické produkty. Marmoleum® je tedy ideální podlahou pro alergiky a astmatiky, specializovaná oddělení nemocnic, školy a předškolní zařízení, domovy pro seniory, lázeňské ubytovací prostory a stravovací zařízení.

Cena na dotaz Výrobek dodává firma:Forbo s.r.o.
Detail výrobku »»
Forbo Linoleum je vyráběno z prakticky nevyčerpatelných zdrojů surovin. Vzhledem k tomu, že se jedná o 100% přírodní pro...
Cena na dotaz
Detail výrobku »»

Plovouci podlaha

Ilustrační obrázek

Plovouci podlaha

Vysoce lesklé podlahy

Cena na dotaz Výrobek dodává firma:Podlahařství TROPY
Detail výrobku »»
Vysoce lesklé podlahy...
Cena na dotaz
Detail výrobku »»
 
{caption}