Naše další projekty

EnviWeb.cz
ZmapujTo.cz - mapování černých skládek
Ekologove.cz
EnviMarket.cz
stat
Přeskočit navigaci

Nabídka výrobků v kategorii Barvy, laky
Položek celkem: 10

Barva Herbol Offenporig Pro-Décor palisandr 5l

Ilustrační obrázek

Barva Herbol Offenporig Pro-Décor palisandr 5l

Je nestékavá lazura na všechny typy dřeva pro venkovní i vnitřní použití. Je použitelná pro nové i renovační nátěry na všechny objemově stálé i nestálé dřevěné dílce. Je lehce zpracovatelná, prodyšná a elastická. Trvale chrání dřevo proti povětrnosti a UV-záření, přitom však zachovává přirozenou strukturu dřeva. Základní nátěr, mezinátěr i konečný nátěr - vše z jedné plechovky. Dodává se v 17 přírodních odstínech. Nátěr je hedvábně lesklý. Při venkovním použití na měkkém dřevu je nutný penetrační nátěr proti zamodrání Bläueschutzgrund.
Spotřeba - cca 0,075 l/m2
Balení - 0,375 l, 0,75 l, 2,5 l, 5 l a 10 l
Nanášení - štětcem
Schnutí - odolný proti prachu za cca 4 hod.
- odolný proti oděru za cca 8 hod.
- přetíratelný za cca 18 hod.
- proschlý za cca 1 - 2 dny
Odstíny: - 17 standardních hotových odstínů
Ředidlo - Herbol V 40

Ceny od 1.659,-Kč s DPH Výrobek dodává firma:aaazz AJTA s.r.o.
Detail výrobku »»
Je nestékavá lazura na všechny typy dřeva pro venkovní i vnitřní použití. Je použitelná pro nové i renovační nátěry na v...
Ceny od 1.659,-Kč s DPH
Detail výrobku »»

Classic pinie 5l xyladecor-tenkovrstvá lazura pro širokou oblast použití

Ilustrační obrázek

Classic pinie 5l xyladecor-tenkovrstvá lazura pro širokou oblast použití

Barevný lazurovací prostředek na bázi rozpouštědel a alkydové pryskyřice zajišťující ochranu dřeva proti škůdcům a současně určený pro dřevo vystavené povětrnosti, tenkovrstvá lazura pro venkovní použití .

Vlastnosti:

vytváří tenký paropropustný ochranný film
lazura se vpije hluboko do dřeva
jemně mleté pigmenty krásně zvýrazní strukturu dřeva
chrání dřevo před zamodráním, UV zářením a povětrnostními vli­vy
Použití:
obložení fasád
podhledy
ploty, kolny, pergoly

Příprava povrchu:
Dřevo zbavte nečistot a starých nátěrů, které tvoří nepropustný film, povrch přebruste např. smirkovým papírem.

Aplikace:

štětec, váleček
naneste dvě vrstvy výrobku Xyladecor lazura
natírejte lehce po směru letorostů a štětec namáčejte spíše méně
po 10 min. natíraný povrch přetřete ve směru letorostů suchým štětcem
mezi nátěry povrch lehce přebruste
další nátěr po 6 hodinách, proschnutí za cca 24 hodin
Spotřeba:
1 litr na cca 12 m2

Čištění nástrojů:
technický benzín

 

Ceny od 1.536,-Kč s DPH Výrobek dodává firma:aaazz AJTA s.r.o.
Detail výrobku »»
Barevný lazurovací prostředek na bázi rozpouštědel a alkydové pryskyřice zajišťující ochranu dřeva proti škůdcům a souč...
Ceny od 1.536,-Kč s DPH
Ekologicky šetrný výrobek
Detail výrobku »»

Diamond glaze satén 5l dulux-Extrémně tvrdý bezbarvý lak se saténovým matem do interiéru

Ilustrační obrázek

Diamond glaze satén 5l dulux-Extrémně tvrdý bezbarvý lak se saténovým matem do interiéru

Extrémně tvrdý lak na podlahy v interiéru. Je 10x odolnější proti opotřebení než jakýkoli tradiční lak. Odolává alkoholu, horké vodě a všem běžným chemikáliím.

Schnutí - 2 hodiny
Vydatnost - 25 m2/1 l
Aplikace - štětcem, válečkem

 

Vodou ředitelný extrémně tvrdý lak na podlahy v interiéru.

 

Použití

je vhodný na podlahy, pracovní desky stolů, na výrobky ze dřeva, dřevotřísky a další desky vyráběné ze dřeva.
 

Vlastnosti

jednosložkový lak, který dosahuje tvrdosti dvousložkových laků. Je desetkrát odolnější proti opotřebení než jakýkoli tradiční lak. Je odolný vůči alkoholu, horké vodě a všem běžným chemikáliím.

 

Ceny od 1.780,-Kč s DPH Výrobek dodává firma:aaazz AJTA s.r.o.
Detail výrobku »»
Extrémně tvrdý lak na podlahy v interiéru. Je 10x odolnější proti opotřebení než jakýkoli tradiční lak. Odolává alkoholu...
Ceny od 1.780,-Kč s DPH
Ekologicky šetrný výrobek
Detail výrobku »»

Konopné lazurovací laky na dřevo

Ilustrační obrázek

Konopné lazurovací laky na dřevo

Český výrobek určený k ošetření dřeva pro vnitřní i vnější nátěry. Vyrobeno z přírodních olejů (konopného a sojového), lak je tedy biologicky odbouratelný.Konopný olej se také vyznačuje výbornou odolností proti povětrnostním podmínkám a působení vody.

Velký výběr odstínů.

Ceny od 279,-Kč s DPH Výrobek dodává firma:Milan Bruchter
Detail výrobku »»
Český výrobek určený k ošetření dřeva pro vnitřní i vnější nátěry. Vyrobeno z přírodních olejů (konopného a sojového), ...
Ceny od 279,-Kč s DPH
Detail výrobku »»

Maxitherm 18 kg

Ilustrační obrázek

Maxitherm 18 kg

termoizolační nátěrová hmota maxitherm - odráží teplo zpět do interiéru, snižuje náklady na topení o 10 - 20% v závislosti na vodivosti podkladu, odstrňuje příčiny tvorby plísní, zvyšuje odolnost zdi vůči plísním, bakteriím a řasám, chrání fasádu před UV zářením a pvětrnostními vlivy

Ceny od 6.930,-Kč s DPH Výrobek dodává firma:Microterm Color s.r.o.
Detail výrobku »»
termoizolační nátěrová hmota maxitherm - odráží teplo zpět do interiéru, snižuje náklady na topení o 10 - 20% v závislos...
Ceny od 6.930,-Kč s DPH
Detail výrobku »»

Tepelně izolační nátěr proti kondenzátu a plísni

Ilustrační obrázek

Tepelně izolační nátěr proti kondenzátu a plísni

Přestavujeme výrobek speciálně vyvynutý do interiéru - PITTURA THERMOISOLANTE ANTICONDENSA. Speciální tepelně izolační nátěr proti kondenzátu a plísni. Používá se do interiérů, převážně tam, kde jste se rozhodli nedělat venkovní zateplení a přesto potřebujete dosáhnout zateplení.
Vlastnosti:
Vodová nátěrová hmota pro vnitřní nátěry nové koncepce, s charakteristickým vynikajícím tepelně izolačním účinkem. Pomáhá udržovat teplotu prostředí a zabraňuje rozptýlení tepla přes stěny a umožňuje tak i značnou energetickou úsporu.
Kromě toho zabraňuje tvorbě vlhka z orosení na stěnách a tím i tvorbě plísně.
Má snadnou aplikaci, příjemný estetický vzhled, své vlastnosti si udržuje v čase neměnném.
S přísadou látky „Sanitized®“ se silným protiplísňovým, antibakterickým a sanačním účinkem.

Tato vodou ředitelná nátěrová hmota na zdivo s tepelně izolačními vlastnostmi, osvědčení z fyzikálně technického institutu laboratoří na univerzitě v Bologni, atesty v ČR ve SZÚ ve Zlíně, napomáhá udržet teplotu prostředí a zabraňuje tvorbě orosení a plísně na povrchu.
Aplikace na vnitřních zděných podkladech ve vrstvách po 100 mikronech.
Barvy bílé, ale lze tónovat dle našeho vzorkovníku COLORSTUDIO, nebo CLASSICI 140.

Cena na dotaz Výrobek dodává firma:MISTRAL PLUS s.r.o.
Detail výrobku »»
Přestavujeme výrobek speciálně vyvynutý do interiéru - PITTURA THERMOISOLANTE ANTICONDENSA. Speciální tepelně izolační n...
Cena na dotaz
Detail výrobku »»

Termoizolační Stěrka Ajtatherm 1,5 a 30 litrů cena je uvedena za 1 litr

Ilustrační obrázek

Termoizolační Stěrka Ajtatherm 1,5 a 30 litrů cena je uvedena za 1 litr

Více informací najdete na :

http://www.ajtatherm.cz/

ajtatherm funguje na jiném principu než klasické tepelně izolační materiály.                      Princip spočívá v odrážení a omezení prostupu tepelné energie,která je přenášena zářením.Zářením je přenášeno 50-90% procent tepelné energie.Pomocí ajtathermu zadržíte teplo uvnitř prostor a tím uspoříte značné náklady na vytápění. K tomuto účelu byla vyvinuta termoizolační stěrka ajtatherm, která odráží tepelné záření zpět do místnosti a snižuje ztráty tepla prostupem.Po nanesení minimální tloušťky (0,5 - 1 mm) ajtathermu interiér na vnitřní povrch prostor tato vrstva odrazí značné množství vyzářeného tepla zpět do interiéru a omezí jeho nežádoucí prostup do vnějšího prostoru.Tím způsobí rychlé zvýšení teploty v prostorech ošetřených ajtathermem.Funguje to i obráceně.Vnitřní prostor je obdobně chráněn před nežádoucím přehříváním z venkovního prostoru.

 

Termoizolační stěrku ajtatherm je možno    nanášet na interiérové plochy, jako jsou vápenocementové omítky, beton, sádrové omítky, sádrokarton, prefabrikované panely, dřevo a jeho vedlejší produkty, kovové povrchy, sklo a mnoho dalších, všude tam, kde je potřeba dosáhnout zateplení a není možné nebo vhodné použít jiné materiály a aplikační postupy

ajtatherm je ideálním materiálem pro vnitřní zateplení stěn ve stavebnictví, zvláště panelových domů, promrzajících štítových stěn, tepelných mostů, částí stěn za topnými tělesy, kde vlivem kondenzace vodních par dochází k tvorbě plísní a pro všechny nedostatečně tepelně izolované objekty, kde chceme dosáhnout tepelné pohody v místnosti vlivem zvýšení povrchové teploty stěny a ovlivnit úspory energie v kombinaci s řízenou termoregulací topných systémů.

ajtatherm nabízí zefektivnění systému vytápění a velké úspory energie zejména v periodicky či krátkodobě vytápěných objektech, jako jsou chaty, chalupy, kanceláře, restaurační zařízení (zde oceníte též nižší náchylnost k nežádoucím barevným změnám povrchu stěn vlivem působení nikotinu – důvodem je použití inertního plniva), hotely, nemocnice, úřady a také byty, kde po dobu nepřítomnosti osob, nebo nevyužívání prostoru, lze výrazně snížit teplotu vzduchu, ale ve velice krátké době zmíněnou teplotu zvýšit bez rizika, že v prvních okamžicích zbytečně vyhříváme stěny a teprve potom stabilizujeme teplotu v místnosti.

ajtatherm je vynikajícím materiálem pro dosažení protikondenzačního efektu. Výskyt studených míst na vnitřní stěně, zejména v rozích, může způsobit kondenzaci pokojové vlhkosti a následnou tvorbu plísní. Smyslem použití ajtathermu je výrazně zmenšit náchylnost k vytváření kondenzace vlivem přítomnosti mikroskopických vzduchových prostorů v natřeném povrchu a tím snížit možnost tvorby plísní. Tato vlastnost předurčuje ajtatherm pro použití ve všech místnostech s vysokou vlhkostí a slabou ventilací: v koupelnách, kuchyních, na plovárnách, ve spížích, v závodech na průmyslové zpracování potravin atd. Mezi další výhody patří teplo stěn na dotyk, dokonalá prodyšnost aplikovaného materiálu, zlepšení akustiky.

ajtatherm lze nanášet na upravené plochy stěrkou, nátěrem nebo stříkáním. Hmota je dobře roztíratelná, má vysokou přilnavost a je možno ji po vytvrdnutí mechanicky upravovat – brousit. Hmotu lze tónovat do jakéhokoli barevného odstínu.

ajtatherm nachází uplatnění nejen ve stavebnictví, ale také v mnoha jiných oblastech průmyslu např. v klimatizační technice, chladírenství, chemickém průmyslu a všude tam, kde je potřeba aplikace izolační vrstvy s cílem rozdělit nebo uchovat tepelnou energii.

Technický list – ajtatherm
CHARAKTERISTIKA VÝROBKU:
Pastovitá hmota husté konzistence určená k nanášení na savé a nesavé podklady v tenkých vrstvách o tl. cca. 0,2 - 1,1 mm.
Aplikovaný výrobek snese teplotu + 150 °C až –40 °C beze ztrát deklarovaných vlastností.
SLOŽENÍ:
Vysoce kvalitní vodní disperze PVAc, termoaktivní plnivo, aditiva.
ŘEDĚNÍ:
Produkt je ředitelný vodou, v dodávaném stavu je vhodný pro stěrkování.(dle potřeby je možno doředit cca 5% vody)  
 
Namícháním 4 dílů hmoty na 1 díl vody - vhodné pro stříkání.
Namícháním 3 dílů hmoty na 1 díl vody - vhodné pro natírání (váleček).
Hmotu je možno tónovat do jakéhokoli odstínu přidáním vodou ředitelných tónovacích barev max. však do 10 % hmotnosti.
Preferovaným způsobem aplikace je stěrkování.Nástřik (ředění v poměru 4 díly hmoty na jeden díl vody) provádíme stříkací pistolí (průměr trysky 3-4 mm). Nutné je používat jmenovitý provozní přetlak stříkací pistole o hodnotě 5 bar (Atm) – (údaj na manometru). Vyšší hodnota by mohla způsobit poškození struktury použitého plniva a ztrátu deklarovaných vlastností.
Opatrnost je nutná též při rozmíchávání hmoty, rozmícháváme při malých otáčkách!!Veškeré nářadí a pomůcky,keré přijdou při aplikaci k přímému styku s hmotou musí být z nekorodujících materiálů(nerez,plast ap)
DOBA SCHNUTÍ:
Doba schnutí je různá v závislosti na teplotě, vlhkosti vzduchu a savosti podkladu. Orientační d
oba schnutí vrstvy o tl. 0,2 mm při 20°C je 1-2 hodiny,úplné vyschnutí aplikované vrstvy 1,1 mm je min 12 hodin.Při aplikaci a schnutí nesmí teplota klesnout pod 10°C.
SPOTŘEBA:
V závislosti na dokonalosti připraveného podkladu. Nástřik a nátěr (tl. 0,2-0,5 mm) - 1 litr hmoty na cca 2 – 5 m2 (počítáno v 1 aplikační vrstvě), stěrka (tl. 1 mm) – 1 litr na 1 m2.Doporučená vrstva aplikace 1,1 mm - 1 litr hmoty na cca 4,5 m2
BALENÍ:
Plastikové kbelíky o objemu 1l,5l a 30l.
SKLADOVÁNÍ:
Produkt musí být skladován v původních dobře uzavřených obalech při minimální teplotě + 5°C. Doba skladování 12 měsíců ode dne výroby.
ČIŠTĚNÍ POUŽITÝCH NÁSTROJŮ:
Po ukončení práce je nutno nástroj ihned umýt vodou.
UPOZORNĚNÍ:
Při práci udržovat maximální čistotu nářadí. Po případném broušení povrchu z něho dokonale odstraňte prach. Při aplikaci stříkáním a při broušení používejte ochranou protiprachovou masku (např. 3M respirátor, typ 8812 + ochranné brýle ).Výrobek má nižší krycí schopnost, z tohoto důvodu doporučujeme problémové povrchy (výrazné barvy, skvrny, atd.) před jeho aplikací „podetřít“ na požadovaný finální odstín! Výrobek je zdravotně nezávadný.

 

 

Ceny od 360,-Kč s DPH Výrobek dodává firma:aaazz AJTA s.r.o.
Detail výrobku »»
Více informací najdete na : http://www.ajtatherm.cz/ ajtatherm funguje na jiném principu než klasické tepeln...
Ceny od 360,-Kč s DPH
Ekologicky šetrný výrobek
Detail výrobku »»

ThermoShield Exterieur

Ilustrační obrázek

ThermoShield Exterieur

ThermoShield Exterieur je odolný fasádní nátěr připravený k použití v balení 5 a 12,5 l.

ThermoShield Exterieur je založený na funkci termokeramické membrány. Jsou vhodné téměř pro všechny podklady v exteriéru. Ze zvláštního složení a jedinečných vlastností Stucco a Exterieur vyplývá řada oblastí energetického využití jak pro letní tak i zimní tepelnou ochranu.

Také fasádní nátěr ThermoShield Exterieur je výjimečný. Jeho aplikace na plášť budovy neslouží pouze k optickému zhodnocení a dlouhodobé ochraně stavební konstrukce, ale přispívá také k tomu, aby se znatelně snížil účet za energie v důsledku zlepšení tepelně energetické bilance budovy.
Dlouhotrvající ochrana pro vaši fasádu před zátěžemi životního prostředí a při každém počasí
Slunce a teplý vzduch podporují ThermoShield Exterieur po nanesení v tom, že rychle vybudují účinnou ochranu proti pronikání dešťové vody. Nadměrná vlhkost zdiva se díky funkci membrán ThermoShieldu rychle odpaří.

Množství odolných mikrokeramických kuliček, které se v elastickém pojivu pohybují, brání, stejně jako lidská kůže při koupání nebo sprchování, v pronikání vody do podkladu. Vysoká odolnost proti znečištění, vlivům životního prostředí jako je smog, kyseliny, soli, ozón a ultrafialové záření, a enormní elasticita zajišťují dlouhodobou ochranu, která zabraňuje tvorbě trhlin způsobených křehnutím a stárnutím. Trhlinky způsobené pnutím se silně zredukují, protože tepelná ochrana značně redukuje různé dilatační pohyby stavebních materiálů.

ThermoShield je odolný proti extrémům počasí, např.: prudkému dešti, krupobití nebo sněžení. Nátěr se tak stará o suché stavební materiály a snižuje riziko nežádoucího „ozelenění“ fasády, které se často vyskytuje jako průvodní jev při vzniku kondenzační vody. Díky vysokému podílu keramické složky a bránění tvorbě vlhkosti na povrchu pláště budovy, neposkytuje ThermoShield Exterieur živnou půdu houbám, lišejníkům a mechům.

Proto lze zcela upustit od následných aplikací jedů škodlivých pro životní prostředí a zdraví. Škodám způsobeným plísněmi ve zdivu nebo na jeho povrchu se zabrání, neboť nátěr převádí kolísavý podíl vlhkosti ve zdivu na ustálenou vlhkost stavby.

ThermoShield Exterieur je dimenzovaný tak, že tyto funkce jsou k dispozici po celá léta navzdory všem zatížením. Podnebí se svým přirozeným kolísáním nabízí i nutné okrajové podmínky k tomu, aby popsané stavebně fyzikální procesy se svými žádoucími efekty úspory energie a ochrany mohly neustále probíhat.
Také dům potřebuje vzduch k dýchání
Stejně jako lidská kůže, představuje nátěr ThermoShield zvětšený povrch a poskytuje dost vzduchu k dýchání tomu, co se nachází pod ním. „Umělé dýchání“ budov pomocí klimatizačních zařízení se může omezit nebo úplně zastavit. Ušetří to nejen peníze, ale pro obyvatele to sníží to i riziko letního nachlazení.

Nátěr ThermoShield zvyšuje izolační schopnost zdiva, aniž by je uzavřelo. Má tak zcela podstatnou výhodu oproti jiným opatřením, které mají rovněž za cíl redukci odvádění tepla. Některá jiná opatření často zdivo uzavírají a tím je zadusí (nebo dokonce v nejhorším případě „utopí“).
Fasády a stěny zůstanou jako nové – také po spoustu let
ThermoShield u ošetřených ploch brání vzniku elektrostatického náboje a tím znemožňuje chemické spojení s prachovými částicemi. Jestliže se po několika letech přece jen nečistota usadí, umožňuje kombinace keramiky a velmi odolného nosného pojiva bezproblémové čištění všech natřených ploch vodou a dokonce i vysokotlakými přístroji. ThermoShield Exterieur se tak postará o nadprůměrně dlouhodobou čistotu fasády a její stálobarevnost.

Cena na dotaz Výrobek dodává firma:PEPO CZ s.r.o.
Detail výrobku »»
ThermoShield Exterieur je odolný fasádní nátěr připravený k použití v balení 5 a 12,5 l. ThermoShield Exterieur je ...
Cena na dotaz
Detail výrobku »»

ThermoShield Interieur

Ilustrační obrázek

ThermoShield Interieur

ThermoShield Interieur je odolný vnitřní nátěr připravený k použití v balení 5 a 12,5 l

ThermoShield Interieur je založený na funkci termokeramické membrány. Je vhodný pro téměř všechny podklady v interiéru. Z jeho vlastností vyplývá široká škála použití na vnitřních omítkách a přínos ve zlepšené tepelně energetické bilanci místností.

Dobrý pocit a příjemná tepelná pohoda v místnosti jsou ovlivněny celkovou atmosférou. ThermoShield Interieur k tomu přispívá ve značné míře, neboť díky svým v praxi ověřeným vlastnostem, příjemné a pohodové klima významnou měrou spoluvytváří. Nátěr je kromě toho velmi vhodný pro místnosti, které jsou vystavené zvlášť vysokým zatížením, např. gastronomické provozy, hotely a restaurace, nemocnice, veřejné budovy, průmyslové a sportovní haly, školy a pod.
„Klimatizační zařízení“ šetřící energii pro léto
Obecně platí, že v létě je vzdušná vlhkost vyšší než v zimě. ThermoShield díky své difúzní otevřenosti v létě nasává vlhčí vzduch a transportuje ho jemně do stěny. Stěna se během zimy stala sušší a může tedy nerušeně vlhkost vzduchu přijímat. Keramický nátěr tak ochlazuje vaše stěny, stejně jako se v létě ochlazuje vaše pokožka pocením. Stěny vydávají osvěžující chlad, díky čemuž je pobyt v budově příjemný po celý den i při vysokých venkovních teplotách. Výsledek: spánek, při němž si skutečně odpočinete, a více energie během dne. Aby se zaručil stálý přísun vlhkosti i z venkovního vzduchu, mohou se okna v létě nechat klidně otevřená.
Tato „klimatizace“ funguje zadarmo a aniž bychom se izolovali od okolí. Čerstvý, chladný vzduch a člověk přitom nemusí být zavřený. Pohoda i v tropických dnech a nocích.
Žádná šance pro studené nohy – příjemné teplo v zimě
Horká hlava a studené nohy, a to při naplno puštěném topení – kdo by neznal tento častý pocit typický v zimních měsících? Termokeramická membrána ThermoShield Interieur se stará o rovnoměrné rozložení tepla v místnosti. Teplotní rozdíl mezi podlahou a stropní částí tak může činit méně než 1°C. Současně se zabrání tvorbě kondenzátu na stěnách a tvorbě plísní. Může se též omezit větrání, při němž draze získané teplo doslova vyletí oknem.Stěny opatřené nátěrem ThermoShield vytvářejí velký keramický povrch, a proto působí během studených měsíců podobně jako kachlová kamna, která vyzařují své příjemné teplo do místnosti. Keramické duté kuličky, které jsou obsažené v nátěru ThermoShield, vedou teplo jako „minikachlíky“. Nátěr díky svým vlastnostem a značně zvětšenému povrchu stěn rychle a dobře rozvádí sálavé teplo od tepelného zdroje do vzdálenějšího povrchu stěn a stropů. Tyto nyní mnohem rovnoměrněji „sálají“ teplo do pokoje. Současně se „vytáhne“ nadměrná vlhkost ze stěn a předá se do vzduchu. To je rozhodující pro izolační efekt, neboť suché stěny izolují mnohem lépe než vlhké.
Vychladnuté prostory, např. po návratu z cest, se rychleji ohřejí. A při nepřetržitém provozu můžete pak vaše topení značně zredukovat.
Z praxe je bezpečně doloženo, že tak lze ušetřit přes 30% nákladů na vytápění.
Keramická dutá tělíska (bubbles) v nátěru ThermoShield obsažená, jsou ve speciálním pojivu podobném barvě. Toto pojivo reaguje na stále se měnící obsah vlhkosti ve vzduchu v místnosti při běžném denním životě a absorbuje přebytečnou vlhkost. ThermoShield tak řídí veškerý obsah vlhkosti v místnost. Podobné vlastnosti jsou známé u textilie GoreTex® nebo vláken SympaTex®. Cítíte se dobře, protože jste obklopeni membránou propouštějící vlhkost, místo abyste se potili v hermeticky uzavřeném „igelitovém sáčku“.

Systém membrán je nastavený tak, že se vlhkost vzduchu v místnosti pohybuje kolem optimálních 55 %. Aby se zabránilo tropickému klimatu v místnosti, postačí mnohem kratší fáze větrání a přesto bude vlhkost a teplota ve velmi přijatelné rovnováze. Čistý, optimálně zvlhčený vzduch usnadní dýchání. Stručně řečeno: panuje pohodové klima.

ThermoShield je zvlášť vhodný pro alergiky a astmatiky, neboť neuvolňuje žádné známé alergeny. Nedochází ani k zatěžování vzduchu v místnosti, protože nátěr je bez emisí. Slabý zápach při aplikaci zmizí velmi rychle.
Stěny jako čerstvě renovované – také při vysokém namáhání
ThermoShield Interieur přispívá k tomu, že natřené stěny v místnosti vypadají dlouhou dobu také při vysokém namáhání jako nové. Rovnoměrné rozložení tepla snižuje cirkulaci vzduchu, přičemž dochází k menšímu víření prachu. Keramická charakteristika povrchu ošetřeného zdiva neumožňuje vznik elektrostatického náboje a brání chemickému spojení s prachovými částicemi. Stěny se tak mnohem méně špiní.

Navíc je tento povrch omyvatelný.

Cena na dotaz Výrobek dodává firma:PEPO CZ s.r.o.
Detail výrobku »»
ThermoShield Interieur je odolný vnitřní nátěr připravený k použití v balení 5 a 12,5 l ThermoShield Interieur je za...
Cena na dotaz
Detail výrobku »»

Www.ajtatherm.cz

Ilustrační obrázek

Www.ajtatherm.cz

 

ajtatherm funguje na jiném principu než klasické tepelně izolační materiály.                      Princip spočívá v odrážení a omezení prostupu tepelné energie,která je přenášena zářením.Zářením je přenášeno 50-90% procent tepelné energie.Pomocí ajtathermu zadržíte teplo uvnitř prostor a tím uspoříte značné náklady na vytápění. K tomuto účelu byla vyvinuta termoizolační stěrka ajtatherm, která odráží tepelné záření zpět do místnosti a snižuje ztráty tepla prostupem.Po nanesení minimální tloušťky (0,5 - 1 mm) ajtathermu interiér na vnitřní povrch prostor tato vrstva odrazí značné množství vyzářeného tepla zpět do interiéru a omezí jeho nežádoucí prostup do vnějšího prostoru.Tím způsobí rychlé zvýšení teploty v prostorech ošetřených ajtathermem.Funguje to i obráceně.Vnitřní prostor je obdobně chráněn před nežádoucím přehříváním z venkovního prostoru.

 

Termoizolační stěrku ajtatherm je možno    nanášet na interiérové plochy, jako jsou vápenocementové omítky, beton, sádrové omítky, sádrokarton, prefabrikované panely, dřevo a jeho vedlejší produkty, kovové povrchy, sklo a mnoho dalších, všude tam, kde je potřeba dosáhnout zateplení a není možné nebo vhodné použít jiné materiály a aplikační postupy

ajtatherm je ideálním materiálem pro vnitřní zateplení stěn ve stavebnictví, zvláště panelových domů, promrzajících štítových stěn, tepelných mostů, částí stěn za topnými tělesy, kde vlivem kondenzace vodních par dochází k tvorbě plísní a pro všechny nedostatečně tepelně izolované objekty, kde chceme dosáhnout tepelné pohody v místnosti vlivem zvýšení povrchové teploty stěny a ovlivnit úspory energie v kombinaci s řízenou termoregulací topných systémů.

ajtatherm nabízí zefektivnění systému vytápění a velké úspory energie zejména v periodicky či krátkodobě vytápěných objektech, jako jsou chaty, chalupy, kanceláře, restaurační zařízení (zde oceníte též nižší náchylnost k nežádoucím barevným změnám povrchu stěn vlivem působení nikotinu – důvodem je použití inertního plniva), hotely, nemocnice, úřady a také byty, kde po dobu nepřítomnosti osob, nebo nevyužívání prostoru, lze výrazně snížit teplotu vzduchu, ale ve velice krátké době zmíněnou teplotu zvýšit bez rizika, že v prvních okamžicích zbytečně vyhříváme stěny a teprve potom stabilizujeme teplotu v místnosti.

ajtatherm je vynikajícím materiálem pro dosažení protikondenzačního efektu. Výskyt studených míst na vnitřní stěně, zejména v rozích, může způsobit kondenzaci pokojové vlhkosti a následnou tvorbu plísní. Smyslem použití ajtathermu je výrazně zmenšit náchylnost k vytváření kondenzace vlivem přítomnosti mikroskopických vzduchových prostorů v natřeném povrchu a tím snížit možnost tvorby plísní. Tato vlastnost předurčuje ajtatherm pro použití ve všech místnostech s vysokou vlhkostí a slabou ventilací: v koupelnách, kuchyních, na plovárnách, ve spížích, v závodech na průmyslové zpracování potravin atd. Mezi další výhody patří teplo stěn na dotyk, dokonalá prodyšnost aplikovaného materiálu, zlepšení akustiky.

ajtatherm lze nanášet na upravené plochy stěrkou, nátěrem nebo stříkáním. Hmota je dobře roztíratelná, má vysokou přilnavost a je možno ji po vytvrdnutí mechanicky upravovat – brousit. Hmotu lze tónovat do jakéhokoli barevného odstínu.

ajtatherm nachází uplatnění nejen ve stavebnictví, ale také v mnoha jiných oblastech průmyslu např. v klimatizační technice, chladírenství, chemickém průmyslu a všude tam, kde je potřeba aplikace izolační vrstvy s cílem rozdělit nebo uchovat tepelnou energii.

Technický list – ajtatherm
CHARAKTERISTIKA VÝROBKU:
Pastovitá hmota husté konzistence určená k nanášení na savé a nesavé podklady v tenkých vrstvách o tl. cca. 0,2 - 1,1 mm.
Aplikovaný výrobek snese teplotu + 150 °C až –40 °C beze ztrát deklarovaných vlastností.
SLOŽENÍ:
Vysoce kvalitní vodní disperze PVAc, termoaktivní plnivo, aditiva.
ŘEDĚNÍ:
Produkt je ředitelný vodou, v dodávaném stavu je vhodný pro stěrkování.(dle potřeby je možno doředit cca 5% vody)  
 
Namícháním 4 dílů hmoty na 1 díl vody - vhodné pro stříkání.
Namícháním 3 dílů hmoty na 1 díl vody - vhodné pro natírání (váleček).
Hmotu je možno tónovat do jakéhokoli odstínu přidáním vodou ředitelných tónovacích barev max. však do 10 % hmotnosti.
Preferovaným způsobem aplikace je stěrkování.Nástřik (ředění v poměru 4 díly hmoty na jeden díl vody) provádíme stříkací pistolí (průměr trysky 3-4 mm). Nutné je používat jmenovitý provozní přetlak stříkací pistole o hodnotě 5 bar (Atm) – (údaj na manometru). Vyšší hodnota by mohla způsobit poškození struktury použitého plniva a ztrátu deklarovaných vlastností.
Opatrnost je nutná též při rozmíchávání hmoty, rozmícháváme při malých otáčkách!!Veškeré nářadí a pomůcky,keré přijdou při aplikaci k přímému styku s hmotou musí být z nekorodujících materiálů(nerez,plast ap)
DOBA SCHNUTÍ:
Doba schnutí je různá v závislosti na teplotě, vlhkosti vzduchu a savosti podkladu. Orientační d
oba schnutí vrstvy o tl. 0,2 mm při 20°C je 1-2 hodiny,úplné vyschnutí aplikované vrstvy 1,1 mm je min 12 hodin.Při aplikaci a schnutí nesmí teplota klesnout pod 10°C.
SPOTŘEBA:
V závislosti na dokonalosti připraveného podkladu. Nástřik a nátěr (tl. 0,2-0,5 mm) - 1 litr hmoty na cca 2 – 5 m2 (počítáno v 1 aplikační vrstvě), stěrka (tl. 1 mm) – 1 litr na 1 m2.Doporučená vrstva aplikace 1,1 mm - 1 litr hmoty na cca 4,5 m2
BALENÍ:
Plastikové kbelíky o objemu 1l,5l a 30l.
SKLADOVÁNÍ:
Produkt musí být skladován v původních dobře uzavřených obalech při minimální teplotě + 5°C. Doba skladování 12 měsíců ode dne výroby.
ČIŠTĚNÍ POUŽITÝCH NÁSTROJŮ:
Po ukončení práce je nutno nástroj ihned umýt vodou.
UPOZORNĚNÍ:
Při práci udržovat maximální čistotu nářadí. Po případném broušení povrchu z něho dokonale odstraňte prach. Při aplikaci stříkáním a při broušení používejte ochranou protiprachovou masku (např. 3M respirátor, typ 8812 + ochranné brýle ).Výrobek má nižší krycí schopnost, z tohoto důvodu doporučujeme problémové povrchy (výrazné barvy, skvrny, atd.) před jeho aplikací „podetřít“ na požadovaný finální odstín! Výrobek je zdravotně nezávadný.

 

 

Cena na dotaz Výrobek dodává firma:aaazz AJTA s.r.o.
Detail výrobku »»
  ajtatherm funguje na jiném principu než klasické tepelně izolační materiály.   ...
Cena na dotaz
Ekologicky šetrný výrobek
Detail výrobku »»
 
{caption}