Naše další projekty

EnviWeb.cz
ZmapujTo.cz - mapování černých skládek
Ekologove.cz
EnviMarket.cz
stat
Přeskočit navigaci

Podrobné informace o výrobku

CIS fotovoltaický panel - Solar Frontier

Ilustrační obrázek

Fotovoltaické panely od Solar Frontier mají řadu výhod oproti standardně používané technologii:

 1. Záruka od výrobce přechází přímo na vlastníka FVE

Na rozdíl od ostatních výrobců, kteří drží záruku svým klientům (velkoobchodům a instalačním firmám), Solar Frontier (zdaleka největší výrobce CIS technologie na světě) garantuje kvalitu svých výrobků přímo konečným provozovatelům FVE. Tato záruka je navíc vzhledem k tomu, že za Solar Frontier stojí skupina SHELL, velmi silná. Neriskujete tak, že Váš dodavatel skončí a Vy se budete komplikovaně domáhat nějakých kompenzací.

 

V případě zakoupení PowerSet - kompletní sady panelů, měničů a kabeláže poskytuje výrobce 10 letou záruku na celou optimalizovanou sadu. 

 

2. Vyšší výnosy - kWh/kWp
CIS panely ve spojení s kvalitní systémovou technikou dosahují vyšších výnosů než mono nebo polykrystalické moduly.     Na světě se nachází několi testovacích fotovoltaických zařízení, které za naprosto identických podmínek sledují celkovou výrobu CIS panelů ve srovnání s mono nebo polykrystalickými moduly a dalšími technologiemi. CIS panely dosahují dlouhodobě vyšší účinnosti o cca 10% v porovnání s křemíkovými panely. Toto měření je podpořeno i řadou nezávislých studií.

 

3. Light Soaking Effect

Solar Frontier dodává panely v toleranci -0/+5W. K těmto až 5W, které investor dostává zdarma přibude po instalaci panelů na světlo díky jedinečném Light Soaking Effectu další až 5% výkonu, tzn. celkem cca 10W zdarma. U křemíkovým panelům naopak v prvních dnech dochází k poklesu výkonu.

 

4. Vyšší výkon při zhoršeném osvětlení
CIS (měď-indium-selen) fotovoltaické články vykazují vysokou účinnost i za zhoršených světelných podmínek. Vynikající účinnosti dosahují za rozptýleného (difuzního) světla - zatažená obloha, což zaručuje mnohem stabilnější výrobu během celého roku.

 

5. Bezporuchovost

CIS   panely   na rozdíl   od  krystalických  panelů     neobsahují  letované  spoje.   Články jsou   při   výrobním  procesu  souvisle    mezi   sebou   pospojovány,    což  eliminuje    vznik   jednoho   z  nejčastějších problémů  křemíkových panelů   tzv.  hotspotů.    U křemíkových modulů   je  vyrobený  proud  veden  prostřednictvím sběrnic   od jednoho článku k dalším.    Na mnochých místech se nachází letovaná spojení,  u kterých po letech může dojít ke snížení vodivosti a tím snížení výkonu panelu. V krajních případech může dojít až k přerušení spoje s následkem úplného výpadku produkce.

Přední i zadní strana panelu je tvořena z vysoce stabilního skla. Panel je tak oboustranně chráněn jak proti povětrnostním vlivům, tak i mechanickému poškození.

Výhradně japonská výroba Solar Frontier je navíc zárukou té nejvyšší možné kvality. Na rozdíl od křemíkových panelů většiny výrobců se reklamace v celé Evropě dají spočítat na prstech jedné ruky.

Vysoká odolnost panelů Solar Frontier byla potrvzena řadou nezávislých studií.

 

6. Bezkonkurenční výkon při zastínění
Uspořádáním   velmi   úzkých a dlouhých článků   CIS panelů   se  dosahuje významné výhody při částečném zastínění modulů oproti mono - nebo polykrystalické tradiční technologii. Částečné  zastínění   nezpůsobí   výpadky panelů  jako celku,  ale pouze přímo zastíněné části. K zastínění dochází nejčastěji od komínů, mraku, okolních stromů nebo budov, odtávajícím sněhem apod.

 

7. Příznivý teplotní koeficient

Solární CIS moduly disponují příznivými teplotními koeficienty, které mají významný dopad na účinnost. Rozdíl je zejména patrný ve srovnání s mono - nebo polykrystalickými panely. V letních měsících za vyšších teplot nedochází ke snížení účinnosti CIS panelů v takovém rozsahu jako u poly nebo monokrystalické technologie.


8. Výroba při neoptimálním sklonu a natočení střechy
Málokterá střecha byla postavena pro optimální využití solárními panely. Každá technologie ztrácí výkon, pokud je jinak než optimálně orientovaná.   Jde o to si vybrat tu,  která ho ztrácí nejméně a to jste s CIS na správné cestě.   Ztráty na východních a západních střechách jsou pouze v jednotkách procent.

 

9. Ekologie

Jedinečná technologie Solar Frontier nevyžaduje použití kadmia ani olova a nemá žádné speciální požadavky na recyklaci.

Současně jde o technologii s nejmenšími nároky na energie při výrobě (množství použité energie při výrobě panel v našich podmínkách vyrobí do jednoho roku od instalace).

Panely jsou baleny ve znovupoužitelných obalech.


10. Estetika
Pro mnoho investorů bude svou roli v neposlední řadě hrát i to, jak budou panely vypadat na střeše. Panely Solar Frontier   ve svém   celočerném elegantním provedení mohou  být využity  i jako  zajímavé  estetické zhodnocení  střech  nebo  fasád.  K panelům dodáváme také černé spony, aby se funkce a estetika spojila v jeden celek.

 
Cena: na dotaz
Dodává firma: Nobility Solar Projects a.s. Detail firmy»»
Web, objednávka: Objednat na www.nobility.cz
CIS fotovoltaický panel - Solar FrontierObjednat

Budete přesměrováni na stránky výrobce.
Stránka obsahuje další informace o o tomto výrobku,
a také možnost provést objednávku.
Kontakt: 
e-mail:     info@nobility.cz
telefon: +420 602 669 818
kontaktní osoba: Jana Kluková
Nabízen v kategorii:  Energie - Fotovoltaika
 
{caption}